Priestorový termostat PT04-El
Priestorový termostat PT04-El
Vlastnosti priestorového termostatu PT04-EI:
PT04-El je jednoduchý elektronický priestorový termostat pre manuálnu reguláciu vykurovania s možnosťou automatického nočného útlmu teploty. Pri použití s podlahovým kúrením v okamihu dosiahnutia teploty podlahy 45 °C na externom snímači dôjde k vypnutiu kúrenia. To sa následne zapne až v okamihu poklesu teploty podlahy o 3 °C, tj. na teplotu 42 °C.
Výhody PT04-EI:
- jednoduché ovládanie infrapanelov (podlahového kúrenia, akumulačné kachle)
- možnosť zmeny stráženej teploty podlahy voľbou odporu viď návod
- jednoduchá montáž na stenu
- regulácia na požadovanú teplotu s hysterézou 0,3 °C
- nastavenie požadovanej teploty v rozsahu 11 až 29 °C po 0,5 °C
- nezámrzový režim 3 °C
- automatický nočný útlm - požadovaná teplota sa zníži po dobu 8 hodín, cyklus sa opakuje každý deň v rovnakom čase
- indikácia zopnutia relé
- režim TEST

Nástenné infrapanely - požiadavky na kabeláž
Infrapenly ponúkame v prevedení bez termostatu a s integrovaným termostatom a spínaním priamo v panely. V oboch prípadoch je ideálne ak máte možnosť pripraviť kabeláž tak, aby ste infrapanel vedeli jednoducho zapojiť a ovládať....Prečítajte si aké sú požiadavky na kabeláž ->

Infrapanely - výber výkonu a ich spotreba
Často sa stretávame s otázkou, akú spotrebu majú infrapanely, ako si vybrať ten správny výkon a aký veľký priestor dokážu vykúriť.
Preto sme pre vás pripravili zopár užitočných rád, ako na to. Veríme, že vám pomôžu pri vašom rozhodovaní.
Daniel
https://www.siko.sk/termostat-fineza-fine-floor-tman-analogovy/p/TMAN
Vladmir Svetlošak (Administrátor)
Dobry,
V podstate ano, je to alternatíva, oba termostaty spínajú podlahové kúrenie (230V). Rozdiel je jedine v tom, že termostat Fineza Fine floor ma možnosť spínania na základe teploty ktorú meria priamo v podlahe...je to funkcia ktorá je dobrá v prípade, že chcete napríklad udržiavať teplotu v podlahe na nízkej úrovni napríklad 30st...
Na rozdiel od Fineza Fine Floor, termostat od elektrobocku spína na základe nameranéj priestorovej tepoty.. to znamena, že podlaha bude zopnutá až kým sa priestor nevykúry na nastavenú hodnotu.. podlahové čídlo ktoré ku termostatu je pribalené, je určené na meranie teploty priamo v podlahe a je nastavené aby pri 40st automatický vyplo podlahu, čiže udržiava teplotu podlahy tak by neprekročila 40st... tato hodnota sa dá meniť (zvyšiť alebo znížiť) pomocou odporu / viď návod na montáž.
Otázne je na aký účel teda potrebujete termostat použiť? Bežne sa teplomer nepoužíva v režíme v ktorom meria a spína kúrenie na základe teploty v podlahe ale na základe teploty v miestnosti. Ak teda to chcete použiť bežne tak je pre Vás výhodnejší termostat od elektrobocku... ak ale potrebujete spínať kúrenie na základe podlahovej teploty potom skôr Fineza termostat...
S pozdravom,
![]() |
Ing. Zlatko Balaš |









