Powered by Smartsupp

Infrapenly ponúkame v prevedení bez termostatu a s integrovaným termostatom a spínaním priamo v panely. V oboch prípadoch je ideálne ak máte možnosť pripraviť kabeláž tak, aby ste infrapanel vedeli jednoducho zapojiť a ovládať.

Infrapanely bez termostatu

Infrapanely bez termostatu sú dodávané s vydlicou priamo do zásuvky. Spínanie panelu je možňé realizovať dvoma spôsobmi a to:

  1. Pomocou spínanej termozásuvky - kedy panel priamo zapojíte do najbližšej zásuvky v ktorej použíjete tepeľne spínanú zásuvku. Tepeľne spínané zásuvky máme v niekoľkých prevedeniach od českého výrobcu Elektrobock (klasické digitálne alebo WIFI termozásuvka) alebo WIFI termo zásuvku od výrobcu ByeCold (WST11 Termo zásuvka). V tomto prípade pochopiteľne nie je potrebná žiadná príprava kabeláže, stačí použiť najbližšiu zásuvku. Odporúčame však aby zásuvka nebola veľmi blízko panelu. Kábel infrapenelu ktorý je ukončený vydlicou má dĺžku 1.9m.
  2. Pomocou nástenného termostatu - v tomto prípade je už potreba pripraviť kabeláž tak aby bolo možné použiť nástenný termostat. Odporúčame kábel priviesť do termostatu ( najlepšie priamo z rozvádzača alebo ak to nie je možné tak z najbližšej zásuvky = v tom prípade treba však dbať na maximálne zaťaženie zásuvkového okruhu) káblom CYKY 3x2,5 a následne od termostatu natiahnuť kábel CYKY 3x2,5 do pozície kde bude infrapanel (ideálne cca v strede infrapanelu) a ukončiť ho v inštalačnej krabice KP68 (ideálne hlbokej). Infrapanel následne zavesíte na stenu, vydlicu odstrihnete a napojíte na pripravený prívod ( odporúčame použiť WAGO svorky). Odstrihnutím vydlice nestrácate záruku na infrapanel!Infrapanel - pripravenie kabelaze cez termostat

       Nástenné termostaty nájdete v našej ponuke od dvoch výrobcov:

  •  Elektrobock - Klasický nástenný termostat PT14 alebo WIFI nástenný termostat PT14-P WIFI
  •  ByeCold - nástenný WIFI termostat WRT21

Infrapanely s integrovaným termostatom

Infrapanely s integrovaným termostatu ponúkame v dvoch prevedeniach a to:

  1. WIFI termostat - Infrapanel má v sebe integrovaný spínač ktorý komunikuje s mobilnou aplikáciu cez WIFI sieť. Čídlo na meranie teploty je samostatné zariadenie (dodávané spolu s panelom) ktoré je potrebné umiestniť na miesto kde chcete merať teplotu (čídlo je na batérie, nepotrebuje kábel)
  2. Termostat s diaľkovým ovládaním - Infrapanel má v sebe integrovaný spínač ktorý komunikuje s termostatom v diaľkovóm ovládači ktorý je možné upevniť na stenu alebo ho voľne položiť na konferenčný stolík alebo policu kde bude merať požadovanú teplotu. Ďiaľková ovládačka je na batérie a nevyžiaduje kábel.

V obcoh prípadoch teda pre infrapanel odporúčame potiahnuť kábel CYKY 3x2,5 z najbližšej zásuvky a ukončiť ho v inštalačnej krabičke KP68 za infrapanelom (ideálne cca v strede infrapanelu). Infrapanel následne zavesíte na stenu, vydlicu odstrihnete a napojíte na pripravený prívod ( odporúčame použiť WAGO svorky). Odstrihnutím vydlice nestrácate záruku na infrapanel!

Infrapanel s integrovaným termostatom

PS: V prípade, že plánujete realizovať kompletné kúrenie domu/bytu na infrapaneloch, je nutné pre dané infrapanely realizovať novú kabeláž novým káblom CYKY 3x2,5 priamo z rozvádzača. Ak by ste s tým potrebovali pomôcť, navrhnúť rozmiestnenie panelov a navrhnuť káblové rozvody, neváhajte nás kontaktovať, radi Vám s tým pomôžeme.