Powered by Smartsupp

Stropné infrapenly ponúkame v prevedení bez termostatu a s integrovaným termostatom a diaľkovým ovládaním priamo v panely. V oboch prípadoch je ideálne ak máte možnosť pripraviť kabeláž tak, aby ste infrapanel vedeli jednoducho zapojiť a ovládať.

Stropné infrapanely s integrovaným termostatom sú vybavené aj LED podsvietením po obvode vďaka čomu je možné ich použiť aj na osvetlenie v miestnosti a tým pádom je možné ich zapojiť priamo na prívod pre svietidlo (bez potreby úpravy kabeláže) = v tomto prípade ale je nutné dbať na maximálne zaťaženie daného svetelného okruhu (max 10A), spočítať akú rezervu vo výkone na danom ističi máte a koľko panelov je možné na daný okruh zapojiť. Ak by ste si nevedeli s tým rady, neváhajte nás kontaktovať radi Vám s tým pomôžeme. Pokiaľ by ste však chceli do všetkých izieb použiť tieto stropné infrapanely, predsa bude nutné kabeláž k danému výkonu prispôsobiť (veľmi radi Vám spracujeme návrh káblových rozvodov). V každom prípade, výhodou téjto rady stropných infrapanelov je diaľkové ovládanie a teda fakt, že nie je nutné káblom prepojiť termostat s infrapanelom. To znamená, že aj pri ťahaní novej elektroinštalácie ku panelom, stačí káble priviesť iba na pozície infrapanelov, nie je potrena ťahať káble aj na termostaty.

Súčasťou balenia je aj diaľkové ovládanie v ktorom je čídlo teploty a na ktorom je možné nastavovať teplotu panelu, týždenný program a pod. Zároveň diaľkové ovládanie umožňuje aj priamo ovládanie LED podsvietenia nezávisle od infrapanelu.

Spôsob ovládania stropného infrapanelu s diaľkovým ovládaním a integrovaným LED podsvietením si môžete pozrieť na našom VIDEU

 

Stropné infrapanely bez termostatu

Stropné infrapanely bez termostatu sú dodávané s vydlicou priamo do zásuvky a dĺžkou kábla 1,9m. Spínanie panelu je preto nutné realizovať pomocou nástenného termostatu - v tomto prípade je už potreba pripraviť kabeláž tak aby bolo možné použiť nástenný termostat. Odporúčame kábel priviesť do termostatu ( najlepšie z najbližšej zásuvky ak ide o jeden/dva panely alebo priamo z rozvádzača ak ide o viac panelov) káblom CYKY 3x2,5 a následne od termostatu natiahnuť kábel CYKY 3x2,5 do pozície kde bude infrapanel a ukončiť ho v inštalačnej krabice KP68 (ideálne hlbokej). Prívodný kábel ku infrapanelu následne skrátite a napojíte na pripravený prívod ( odporúčame použiť WAGO svorky). Odstrihnutím vydlice nestrácate záruku na infrapanel!

Infrapanel - pripravenie kabelaze cez termostat

       Nástenné termostaty nájdete v našej ponuke od dvoch výrobcov:

Ak by ste mali akékoľvek iné otázky alebo nejasnosti neváhajte nás kontaktovať. Ak potrebujete pomôcť s návrhom kabeláže, umiestnenia panelov a termostatov alebo vypracovať komplet projekt elektro inštalácie pre infrapanely, neváhajte nás kontaktovať.